על הכנס שלא יהיה ועל המשמר החברתי שדוקא כן

בשבועות האחרונים הובלתי צוות מתנדבים שאקלים בנסיון להרים את הכנס. איריס מרגוליוס, מאיה קרבטרי, עידית מנשה, שני-ניני, צבי פרנק, יניב בלצר, שלומית ירקוני, אלונה מהתנועה לחופש המידע, גליה משבי”ל, נאור מחיים וסביבה, עופרי ואני עבדנו ביחד מתוך אמונה שהדרך להבראת השיטה מתחילה בחיזוק הכנסת ושכוחה של הכנסת צריך להתבסס על שקיפות ושיתוף האזרחים.

פנינו ליושבי הראש של הועדות וזכינו בתמיכתם של יושב ראש הכנסת, השר מיכאל איתן והח”כים זבולון אורלב, דב חנין, משה גפני, חיים כץ, ניצן הורוביץ ויריב לוין. ולמרות כל התמיכה – קשה לתאם בין כל כך הרבה גופים בהתראה כה קצרה והכנס חוזר ונדחה – כרגע מדברים על השבוע השני של המושב. אני החלטתי שלא נשנה את התאריך בפעם החמישית. אז הכנס מבוטל. מבוטל, אבל לא נשכח.

את מה שרצינו להשיג בכנס, אנחנו יכולים להשיג ובענק אם נשלב כוחות עם המשמר החברתי. המשמר החברתי הוא יוזמה שבאה מהאוהלים ובמרכזה הרצון לארגן עשרות אזרחים שיבקרו בכנסת בכל אחד מימות מושב החורף ויפעלו כלוביסטים מטעם הצדק החברתי. עופרי ואני נפגשנו כבר מספר פעמים עם הצוות ואני די פעיל בקבוצה בפייס (אין ברירה – הולך על מיטת המסמרים הזו :)) ואני מאמין שביחד נוכל לשנות ולתקן.

מבחינת כנסת פתוחה, התמיכה ב”משמר החברתי” תהיה דרך אפליקציה חדשה – “שבטים“:

אפליקציה השבטים מאפשרת לכנסת פתוחה לתמוך בקהילות ממוקדות דרך שם-עצם חדש: “שבט” שמתאר קבוצה ממשתמשי האתר החולקת כאבים משותפים, מפתחת חזון משותף ופועלת בכנסת להגשמתו.

לפי הסיפור המתפתח של המשמר החברתי, האתר צריך לאפשר לשבט לתחזק ספר לבן וספר שחור. בספר הלבן יהיו הצעות חוק והצעות לסדר שזוכות לתמיכת חברי השבט ובספר השחור, הצעות שיש לבלום. מבקר באתר יוכל לבחור “לתרום יום” ולבחור תאריך ספציפי. המערכת תשלח לתורם את סדר היום בכנסת ואת העדכונים לספרים כדי שיוכל להתכונן וללמוד את העניינים אותם הוא מעונין לקדם ואת אלו שהוא רוצה לבלום. ביום עצמו, יוכל המתנדב להקליט שיחות במשכן ולפרסם עידכוני-מצב, פרוטוקולים וסיכומים.

ביחד, נפתח ערוצי תקשורת טובים יותר עם נבחרינו ונעשה מהמושב הקרוב מופת ללובי אזרחי.

1 תגובה

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *