עדכוני הסופ”ש מצוות הסדנא [27-31.7.14]

הי כולם (והנה לכם שיר אוירה לקריאת העדכון).ננסה להעלות חיוך, תוכדי כדי שאנחנו חושבים על, ומחכים ל, כל המתנדבים המגוייסים ואלו ששגרת חייהם הנוכחית קשורה באזעקות ומרחבים מוגנים. הנה כמה סיכומים ותחזיות, שיתמקדו בכל דבר מעניין שקרה השבוע, למעט מבצמדי המלים “מצב מלחמה”, “שגרת חירום”, “צוק איתן” ו”מכבסת מלים”:

 1. מפגש הפיתוח השבועי הקרוב בתל-אביב יתארח שוב במשרדי קלנרה (מגדל אלקטרה, קומה 13). נפגשים מ-18:00 והלאה, הרצאת מבוא החל מ-18:30. אגב זה, בעקבות המפגש הקודם שם, הוזמנו ושלחנו את נעם השבוע ביום חמישי לספר על הסדנא לעובדי החברה במסגרת ה-Fika היומית. אנחנו מודים שוב לאלמוג ומיכל מקלרנה, שיזמו ואיפשרו את כל זה.
 2. ואם כבר מודים (1), אז תודה רבה גם לאדם ול-everything.me על אירוח המפגש התל-אביבי  ביום שני האחרון (לתמונה). אחד הדברים המעניינים שקרו שם היתה השיחה שהובילו שבי ומושון בעקבות השתתפותם בפסטיבל המידע הפתוח בברלין.
  ממליצים על הסיכום הכתוב של מושון, כהכנה למפגש תכנון השנה שיתקיים עם שוך הקרבות.
 3. ואם כבר מודים (2), אז אנחנו מודים שקצת התעייפנו מהנדודים השבועיים ומקווים לחזור למקום מפגש הקבוע שלנו, בקמפוס המחודש של גוגל, החל מהשבוע הבא. אישור סופי לעניין, בעדכון השבועי הבא.
 4. הגיע הזמן להתחיל לארגן את “האקתון אחרי החגים”. לכם נשאר לפתוח יומנים ולהחליט על התאריכים העדיפים (ולרשום לכם אותם ביומנים שפתחתם בתחילת המשפט הזה). ירושלמים, אל תישארו מחוץ למסיבה.
 5. היחידה הממשלתית לחופש המידע פרסמה את הדו”ח השנתי אודות יישום חוק חופש המידע לשנת 2013. מה לכם יש להגיד בעניין?
 6. שבי משקיעה בשבועות האחרונים שעות רבות בפגישות ופניות לקרנות. השבוע אנחנו שמחים לספר על הצעה שהוגשה יחד עם SheCodes, במטרה להדק את השת”פ ולאפשר ליותר נשים להצטרף ולקחת חלק ביוזמות הסדנא.
 7. יש! סיימנו לתרגם את כל ה-Discourse.org לעברית. התרגום לא מושלם, וישמח לסקירה ותיקונים (הנה הוא, כאן, ב-transifex), ובכל זאת, ממלא בכבוד את תפקידו. מה זה אומר? שבקרוב נזמין את כולכם למערכת הפורומים החדשה והמתורבתת שלנו (נותרו לנו עוד שתי בעיות RTL להתמודד עמן, עזרה תתקבל בברכה, דברו עם נעם), וגם, שאם אתם שומעים או מכירים ארגונים וגופים שמחפשים להם מערכת פורומים מעולה וחינמית בקוד פתוח, יש לכם על מה להמליץ.
 8. וגם, חלקכם אולי ראה את הפרסום של גל ברשימת התפוצה. גל חבר בקהילה הירושלמית ומתרועע איתנו לא מעט מאז ימי “הכיתה” העליזים. אנחנו מפרגנים ומברכים אותו על קידום היוזמה ומקווים לעוד הרבה מפתחי ג’נגו ברשות שמורות הטבע והגנים הלאומיים, ובכלל.
ושני ממתקים לסופ”ש:
 • אם נמאס לכם ממלחמות, אז הנה משהו נחמד. מי אמר שוירוסים לא יכולים להיות אסקפיזם? (בהשראת הבלוג swis-miss).
 • ואם לא ממש נמאס לכם ממלחמות, אז Codewars הוסיפו מחלקת אימוני פייתון. מה הקאטה שלכם?
מאחלים שבוע שקט ובטוח לכולכם,
שבי, בני ונעם.
0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *