לפני מעט פחות מארבע שנים, לקראת הבחירות לכנסת ה-18, הקימו עפרי רביב ובני דאון את אתר כנסת פתוחה, על מנת להחליט למי להצביע, תוך התבססות על מירב העובדות. היום, אלפי שורות קוד מאוחר יותר, הסדנא לידע ציבורי נכנסת שוב למוד בחירות, הפעם ממוקדת יותר, ועם היצע גבוה יותר של מערכות לשיפור השקיפות והבנת התהליכים הפרלמנטרים.

על מנת שהמידע שאנחנו חושפים יגיע לכמה שיותר אנשים, ויסייע לציבור לבצע הצבעה מושכלת, הן בבחירות המקדימות והן בכלליות, אנחנו צריכים את עזרתכם/ן!

ישנן מספר קבוצות עבודה בהן תוכלו להשתלב:

ניתוח מידע

כל סוגי הפעילות שאנו מתכננים לקמפיין שלנו, מתבססים על אייטמים מעניינים שנאסוף מתוך הררי האינפורמציה שנמצאים בכנסת פתוחה, התקציב הפתוח והמעקב אחר המלצות ועדת טרכטנברג.. לצורך זה אנחנו מחפשים מתנדבים יצירתיים וסקרניים, שידעו לחפור בתוך מאגרי המידע שלנו ולזקק מתוכם את האייטימים שיעניינו את הבוחרים, המתמודדים, העיתונאים והפרשנים. 

קשר עם המפלגות

מטרתנו היא, בין השאר, להעניק למועמדים ראויים את המידע הנכון. אנחנו צריכים מתנדבים בעלי יחסי אנוש טובים, שימצאו מיהם האנשים הרלוונטיים בתוך המפלגות, ומהם יחסי הכוחות בין הנפשות הפועלות, על מנת ליצור קשר עם האנשים הנכונים במטות השונים, ולדאוג שיגיע אליהם המידע הרלוונטי.

קשר עם התקשורת

על מנת לדאוג שכמות מירבית של מידע תגיע לערוצי התקשורת השונים, נזדקק למתנדבים שיוכלו למפות את כלי התקשורת והבלוגים הרלוונטים, ולדאוג שאלו יקבלו מאיתנו מידע מעניין.

קריאייטיב וקופירייטינג

על מנת להפיץ את המידע ברשת, אנחנו זקוקים למתנדבים בעלי כישורים גרפיקה ו/או קופירייטינג, ליצירת תמונות ואינפוגרפיקות ויראליות, שיכילו את המידע שנאסף.

קשרי חוץ

במהלך מערכת הבחירות פועלים עמותות וגופים רבים למטרות דומות לשלנו. רצוי שהמתנדבים בקבוצה זו יבואו מרקע של פעילות חברתית, ויוכלו לסייע לנו בניהול הקשרים עם עמותות וגופים שונים, לרבות יצירת שיתופי פעולה, הידברות והפצת תכנים.

נשמח לעזרתכן/ם. יש לא מעט עבודה, וכל הבירה הזו לא מתכוונת לשתות את עצמה.

בתודה,


עמית גל, גל חן וצוות הסדנא לידע ציבורי

לחצו כאן כדי להרשם לאחד הצוותים