מערכת קהילה פתוחה מאפשרת לכל ארגון או קהילה להגביר את רמת השקיפות והמעורבות של חבריהם על ידי שיתופם באופן שיטתי בתהליך קבלת ההחלטות. קהילה פתוחה מתאימה לניהול של עמותות, ועדי הורים, קואופרטיבים, איגודים מקצועיים, מועדוני ספורט, אגודות שיתופיות, ועדי עובדים, בתי ספר דמוקרטיים, יישובים קהילתיים, מפלגות וכדומה.

המערכת מורכבת משתי שכבות עיקריות: שכבת ניהול פנימי ושקיפות, ושכבת המעורבות:

שכבת התשתית: אפליקציית ניהול ומעקב פנים-ארגונית

המערכת מאפשרת לבנות סדר יום עבור כל פגישה, ולשלוח סיכום בסופה. חברי הוועד יכולים לתעדף את הנושאים לקראת הישיבות, להצביע על הצעות החלטה במהלך הישיבה, ולנהל משימות (הגדרת אחראי/ת, תאריך יעד ומעקב ביצוע). כך המערכת בונה ארכיון מסודר ונוח לניווט המרכז את הנושאים שעלו בפגישות הוועד, את ההחלטות שהתקבלו בעניינם ואת המשימות שהוגדרו. בכך המערכת משפרת את יעילות ההתנהלות של הועד, ומכניסה סדר בתהליך הדיון וקבלת ההחלטות.

הארכיון שנבנה מגביר משמעותית את פוטנציאל השקיפות בעבודת הוועד אל מול החברים.

שכבת המעורבות: הצבעות, דיון והחלטות

המערכת מאפשרת לשלב בתהליך מידע כמותי מהקהילה: חברי הקהילה מוזמנים להצביע על הצעות החלטה, ולתמוך בבחירתם על ידי פרסום טיעונים בעד או נגד ההצעה. הצבעות החברים נחשבות כסקר לא מחייב, ורק הוועד נחשף לתוצאותיהן בזמן הפגישה.

סטטוס

הפרויקט הוצג בערב הסיום של התוכנית החברתית של עמותת בוגרי 8200 (וידאו יועלה בקרוב), ובמקביל להמשך פיתוח המערכת הצוות פועל במרץ להטמיע את הטכנולוגיה בפעילות של עוד ועדים, עמותות וארגונים.

המתנדבים שלנו

פיתוח: אודי אורון, פול וולש, יניב מיראל, אופיר רז, עמיר מרקוביץ, אביתר חן
עיצוב UI/UX: יונתן גלילי
מוביל הפרויקט: בועז חן
רכז הפרויקט: אהרן פורת (תפקיד בשכר)

קהילה פתוחה בגיטהאב.

4 תגובות
  1. עירא
    עירא אומר:

    יוזמה מבורכת ובזמן! אתמול הצביעה התנועה הירוקה (שהיא גם ביתם של הפיראטים ואנשי הדמוקרטיה הישירה) בעד הקמה של מערכת דמוקרטיה ארגונית פנימית מקוונת – דיונים והצבעות.

    כסף אין, מתנדבים טכולוגיים יש מעט פה ושם, ואנחנו מאוד נשמח ליישום המערכת הזו בהקדם אצלנו. אני ארשם כדי לשמוע יותר על הסטאטוס וההתקדמות.

פינגבקים וטרקבקים

תגובות סגורות